موسسه حقوقی حق پویان تبریز

مشاوره

یکی از رایج ترین شیوه های استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در عرف و فرهنگ کشور ما این است که شهروندان، بعد از بروز اختلاف و یا تشکیل پرونده در دادگستری، برای اولین بار احساس نیاز به برخورداری از خدمات حقوقی می کنند، و در صدد یافتن وکیلی مورد اعتماد برآمده و به دفاتر مختلف حقوقی مراجعه و نظرات وکلای مختلف را اخذ می نمایند.
اما به نظر ما، این شیوه مناسبترین راهکار نمی باشد چرا که بهتر است هر فرد قبل از بروز اختلاف ، وکیل مورد اعتماد خود را شناسایی کرده و در زمان مناسب و قبل از بروز اختلاف، با وی مشورت نماید. همچنین ما گمان می کنیم بهتر است هر فرد یک مشاور حقوقی اختصاصی برای خود داشته باشد که از تمام جزییات مسایل مربوط مطلع باشد، در چنین صورتی ما گمان می کنیم مشاوره حقوقی چنین وکیلی بسیار کاربردی تر از مشاوره حقوقی وکیلی است که اساسا مشاوره گیرنده را نمی شناسند و از خط قرمز ها و حساسیت های وی مطلع نمی باشد
تجربه به ما نشان داده است،  برخورداری از مشاوره حقوقی در زمان مناسب، از اهمیت برخورداری از وکیل متخصص در حین دادرسی  کمتر نمی باشد. چرا که شهروندان گاها بدون مشاوره با وکیل اقداماتی می کنند  و متاسفانه   در اثر ناآگاهی از حقوق ، خود را در وضعیتی قرار می دهند که گاها راهی برای جبران خسارات وارده باقی نمی ماند.این است که ما به همه شهروندان توصیه می کنیم همواره از خدمات مشاوره حقوقی یک وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوند. به همین جهت تیم تخصصی ما ، آماده ی ارایه خدمات مشاوره حقوقی در کلیه زمینه های حقوقی است.
  • اگر مدیر یک شرکت هستید قبل از شروع به کار  باید از نکات حقوقی قرارداد های کار و استخدام پرسنل، بیمه تامین اجتماعی، بیمه مسئولیت، امور مالیاتی و … آگاه شوید
  • اگر به تازگی دسته چک اخذ کرده اید قبل از صدور چک باید بدانید فرق چک حقوقی و کیفری چیست و به هنگام تنظیم چک چه نکاتی را باید رعایت کنید.
  • اگر به تازگی مدیر ساختمان شده اید باید حدود وظایف خود را بشناسید چرا که در صورت عدم انجام وظایف قانونی مسولیت های سنگینی برای مدیر ساختمان در قانون شناخته شده است.
  • اگر قصد خرید ملک و یا فروش آن را دارید و یا قصد اجاره دادن و یا اجاره گرفتن ملکی را دارید  باید بدانید بنگاه معاملاتی نمی تواند مشاور حقوقی مناسبی باشد، باید بدانید بند بند قراردادی که امضا می کنید چه معنایی دارد.
  • اگر فردی را در بین اعضای خانواده دارید که دچار بیماری شده و دیگر توانایی اداره ی اموال خود را ندارد ، باید بدانید چه خطراتی اموال وی را تهدید می کند
  • اگر به شما پیشنهاد شده است مدیریت مجموعه ای را به عهده بگیرید قبل از قبول مسئولیت باید  از میزان مسولیت خود آکاه شوید.
نکاتی که بر شمرده شد، تنها برای یادآوری اهمیت مشاوره است و الا این لیست می تواند بسیار گسترده تر باشد.
موسسه حقوقی حق پویان تبریز با آگاهی از اثرات  مثبت مشاوره حقوقی و تاثیر آن بر حفظ حقوق شهروندان  اصرار دارد تا بتواند این فرهنگ را در میان شهروندان ترویج نماید.

 

همین حالا از طریق تلگرام مشاوره آنلاین دریافت کنید 

 

 

[si-contact-form form=’6′]